Debata Społeczna w Cegłowie – „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”
W Cegłowie w Klubie Kulturalnym „Zacisze” odbyła się debata inaugurująca cykl debat społecznych w ramach spotkań ze społeczeństwem w nowej odsłonie „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Debatę zorganizował Komendant Komisariatu Policji w Mrozach podinspektor Leszek Murawski wspólnie z Wójtem Gminy Cegłowa Marcinem Uchmanem. Podczas debaty omówiono zagrożenia z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, zadania jakie realizował dzielnicowy w ramach półrocznych planów zadań priorytetowych. Uczestnikom debaty przedstawiono zalety korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, a także zakres realizacji zadań z zakresu profilaktyki społecznej. Mieszkańcy złożyli też postulaty dotyczące między innymi prowadzenia częstszych kontroli prędkości i kontroli prewencyjnych.
-
Debata Społeczna w Cegłowie – „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” -
Debata Społeczna w Cegłowie – „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” -
Debata Społeczna w Cegłowie – „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”
W inaugurującej debacie społecznej rozpoczynającej cykl debat społecznych „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” na terenie działania Komisariatu Policji w Mrozach wzięli udział: Komendant Komisariatu Policji w Mrozach podinspektor Leszek Murawski, Wójt Gminy Cegłów Marcin Uchman, dzielnicowy młodszy aspirant Jarosław Cegiełka, kierownik i pracownicy Klubu Kulturalnego „Zacisze” w Cegłowie Tadeusz Lempkowski, sołtysi oraz mieszkańcy gminy Cegłów. W debacie społecznej wzięło udział około 40 osób.
Podczas debaty omówiono ideę powstania i funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” podkreślając, że policjanci dokładnie weryfikują wszystkie zagrożenia oznaczone przez mieszkańców. Podinspektor Leszek Murawski omówił też zagrożenia, które były do tej pory oznaczone na mapie gminy Cegłów.
Omawiający zakres organizacji debat społecznych podinspektor Leszek Murawski podkreślił, że współdziałanie Policji ze społeczeństwem jest bardzo ważne i wszystkie wnioski oraz postulaty mieszkańców są zawsze brane pod uwagę.
Podinspektor Leszek Murawski zaprezentował zadania priorytetowe, jakie były realizowane w 2016 i realizowane obecnie 2017 roku przez dzielnicowego gminy Cegłów i omówił założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, jako bardzo ważnego w uspołecznianiu roli dzielnicowego w społeczeństwie.
Zgromadzeni na debacie społecznej mogli też dowiedzieć się jak funkcjonuje aplikacja mobilna „Moja Komenda”. Mieszkańcy poznali też zakres i szczegóły zadań realizowanych w ramach profilaktyki społecznej przez dzielnicowego.
Leszek Murawski przedstawił program prewencyjny „Bądź widoczny na drodze”, zachęcając wszystkich obecnych do korzystania z elementów odblaskowych.
Podczas debaty społecznej złożono następujące wnioski:
- zwiększenie intensywności kontroli prędkości w miejscowości Cegłów na ulicy Piłsudskiego oraz Partyzantów w Cegłowie,
- zwiększenie patroli i wzmożenie kontroli prewencyjnych na stacji kolejowej w Cegłowie oraz w miejscowości Skwarne,
- zwiększenie intensywności kontroli prędkości w miejscowości Tyborów,
- zabezpieczenie cyklicznej imprezy masowej „Sójka Mazowiecka” w Cegłowie,
- zabezpieczenie prewencyjne rejonu budynku przeznaczonego do rozbiórki przy ulicy Piłsudskiego obok Gminnej Biblioteki w Cegłowie oraz drugiego budynku przeznaczonego do rozbiórki przy ulicy Piłsudskiego obok Klubu Kulturalnego Zacisze.
Podczas debaty społecznej poruszono również kwestię bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły. Policjanci zapewnili, że od września 2017 roku, w ramach akcji prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”, będą prowadzić działania w rejonie placówek oświatowych.
Na zakończenie Komendant Komisariatu Policji w Mrozach podinspektor Leszek Murawski serdecznie podziękował wszystkim mieszkańcom i samorządowcom za udział w debacie społecznej.
Na kolejnej debacie ewaluacyjnej policjanci przedstawią stan i stopień realizacji wniosków z debaty społecznej.
dn