Aktualności

JUŻ JUTRO KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI NA DRODZE P2227W W MIEJSCOWOŚCI STARA NIEDZIAŁKA

10 lipca 2024 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne "Kaskadowy pomiar prędkości". Mają one na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego też policjanci reagować będą na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, nie tylko te związane z przekroczeniem prędkości.

Jutrzejsze działania policjantów ruchu drogowego na drodze powiatowej P2227W w miejscowości Stara Niedziałka stanowić będą podstawowe zadanie. Funkcjonariusze chcą uświadomić kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym również tych, które kończą się tragicznie.

Tego dnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić pomiary prędkości na całej długości drogi P2227W. Będą to pomiary zarówno statyczne (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach) jak również dynamiczne (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem). Popełniane przez kierujących wykroczenia oraz brawura na drodze stanowi jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. 

Kierujący, którzy nie zastosują się do obowiązujących przepisów, w tym tych dotyczących ograniczeń prędkości, muszą liczyć się ze srogimi konsekwencjami. Poza mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru "kolekcji punktów karnych" kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości oraz zachowywali zdrowy rozsądek. Na naszych drogach nie ma miejsca na brawurę. Przypominamy również, że to czy nasze drogi będziemy mogli nazywać BEZPIECZNYMI, zależy przede wszystkim od nas samych!

Powrót na górę strony