Aktualności

PIKNIK BEZPIECZNE WAKACJE Z OSP LATOWICZ

Wczoraj w Latowiczu odbył się piknik Bezpieczne Wakacje z OSP Latowicz. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym oraz podczas letniego wypoczynku. W wydarzeniu uczestniczyli mińscy policjanci, strażacy, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, WORD Siedlce, PSSE Mińsk Mazowiecki. Uczestnicy chętnie korzystali z zorganizowanych atrakcji oraz prelekcji.

7 licpa dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta i Gminy Latowicz Pana Bogdana Świątek Górskiego odbył się piknik Bezpieczne Wakacje z OSP Latowicz. W tak ważnej kwestii, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa zaangażowali się policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Latowicz, Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Mińsku Mazowieckim, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Mińsku Mazowieckim oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Szczególną uwagę zwrócono na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. 

W trakcie wydarzenia funkcjonariusze zaprezentowali specjalistyczny pojazd WRD oraz wyposażenie policjanta. 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zorganizował rowerowy tor przeszkód oraz alkogoogle, które miały za zadnie pokazać uczestnikom jak ograniczoną widocznością dysponuje osoba nietrzeźwa.   

Ochotnicze  Straże  Pożarne zorganizowały pokazy wozów strażackich oraz ich wyposażenie.

Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Mińsku Mazowieckim  zorganizowała stoisko promocyjne, gdzie przedstawiciele wymienionej jednostki opowiadali o bezpieczeństwie w lesie, oraz o zasadach bezpiecznego wypoczynku. 

Ponadto odbył się pokaz tresury psów ratowniczych, nauka pierwszej pomocy. 

Wczorajszy dzień bez wątpienia był kolejnym krokiem w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w powiecie mińskim.  

asp. Urszula Wróbel

Powrót na górę strony