Aktualności

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ ZAGINIONEGO 71-LATKA

Data publikacji 21.06.2024

19 czerwca do Komisariatu Policji w Mrozach wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 71-latka, który oddalił się o 6 rano z miejsca zamieszkania, i do tej pory nie powrócił. Sytuacja była poważna z uwagi na wiek i stan zdrowia zaginionego. Po tej informacji dla policjantów został powołany alarm, a do działań poszukiwawczych zaangażowano maksymalne siły i środki. W działaniach uczestniczyli policjanci, strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz mieszkańcy. Na szczęście już kilka godzin po ogłoszeniu alarmu, służby odnalazły zaginionego na polu uprawnym.

19 czerwca przed południem do Komisariatu Policji w Mrozach wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. Okazało się, że 71-latek wyszedł o 6 rano z miejsca zamieszkania, gdzie do chwili zgłoszenia nie powrócił. Rodzina obawiała się o mieszkańca gminy Cegłów, z uwagi na jego wiek i stan zdrowia. Początkowo rodzina prowadziła poszukiwania we własnym zakresie, jednak gdy te działania nie przyniosły skutku, postanowili zwrócić się o pomoc do służb. W tej sytuacji nie było chwili do stracenia, ponieważ życie i zdrowie seniora mogło być zagrożone.

W związku z tymi informacjami dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz podległych komisariatów został powołany alarm, a do działań poszukiwawczych zaangażowano maksymalne siły i środki. W czynnościach brali udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy. Do działań poszukiwawczych skierowano qady, drony oraz śmigłowiec policyjny.

Intensywnie prowadzone działania poszukiwawcze doprowadziły do odnalezienia zaginionego przez służby, w ciągu kilku godzin od ogłoszenia alarmu. Senior został wypatrzony przez śmigłowiec policyjny na polu uprawnym zbóż. Znajdował się około jednego kilometra od miejsca zamieszkania. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, któremu przekazano 71-latka.

Policjanci mińskiej komendy przypominają - jeżeli widzimy osoby błąkające się, sprawiające wrażenie zagubionych, których życie może być zagrożone- reagujmy, nie przechodźmy obojętnie. Wystarczy poinformować odpowiednie służby, znajdujące się pod numerem alarmowym 112.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Powrót na górę strony