Aktualności

BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA- PROFILAKTYKA PRZED WAKACJAMI

Data publikacji 18.06.2024

Zbliżający się letni wypoczynek to czas organizowania licznych prelekcji na temat bezpieczeństwa, oraz odwiedzin grup szkolno-przedszkolnych w jednostkach policji. 16 czerwca mundurowi wraz ze starszym posterunkowym "Rysiem" uczestniczyli w Siennickich Spotkaniach Plenerowych. 17 czerwca do Komisariatu Policji w Stanisławowie przybyły dzieci z miejscowego przedszkola. Zorganizowane przedsięwzięcia są kontynuacją prowadzonej akcji w powiecie mińskim "bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa".

Zbliżający się letni wypoczynek to czas organizowania licznych prelekcji na temat bezpieczeństwa, oraz odwiedzin grup szkolno-przedszkolnych w jednostkach policji.

W dniu wczorajszym do Komisariatu Policji w Stanisławowie przybyły dzieci z miejscowego przedszkola. Podczas kreatywnego spotkania poza prelekcją na temat bezpieczeństwa, dzieci miały okazję zwiedzić komisariat oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat zawodu policjanta, a nawet zapoznać się z jego wyposażeniem. Największym zainteresowaniem cieszyło się zaprezentowanie policyjnego radiowozu. Dzieci z ciekawością oglądały pojazd i wsiadały do środka.  

W minioną niedzielę mińscy policjanci wzięli udział w Siennickich Spotkaniach Plenerowych. Na tym wydarzeniu mundurowi przygotowali stoisko promocyjne, które chętnie odwiedzały dzieci jak i dorośli. Funkcjonariusze opowiadali o bezpieczenstwie, szczególnie podczas letniego wypoczynku. Tradycyjnie największe zainteresowanie wzbudziła obecność starszego posterunkowego "Rysia"- policyjnej maskotki, która wywłuje masę radości.

Prewencyjne działania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży są priorytetem dla policjantów Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim oraz podległych komisariatów. Mundurowi chętnie włączają się w akcje, które mają na celu edukację z tym zakresie.  

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/D.K

  • Przedszkolaki w KP Stanisławów
  • Przedszkolaki w KP Stanisławów
  • Przedszkolaki w KP Stanisławów
  • Siennickie Spotkania Plenerowe
  • Siennickie Spotkania Plenerowe
  • Siennickie Spotkania Plenerowe
Powrót na górę strony