Aktualności

Policjanci uczestniczyli w egzaminie na kartę rowerową

Data publikacji 01.06.2024

28 maja miński policjant uczestniczył w egzaminie na kratę rowerową, który odbył się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Cisiu. Ten ważny dokument, nie tylko uprawnia do kierowania rowerem po drodze, ale też potwierdza znajomość przepisów i umiejętność ich przestrzegania. Dzięki pierwszym "małym prawem jazdy" uczniowie już w najbliższe wakacje udadzą się na bezpieczne rowerowe wycieczki.

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej policji w Mińsku Mazowieckim wraz z żołnierzem Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, w miniony wtorek przybyli do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cisiu, aby przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego weryfikowali uczniowie klas czwartych oraz część klasy szóstej.

Na wstępie odbył się egzamin teoretyczny – test sprawdzał wiadomości z zakresu znaków drogowych, manewrów na drodze, typowych sytuacji drogowych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie, którzy z pozytywnym wynikiem przebrnęli przez pierwszy etap egzaminu, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego, na specjalnie przygotowanym placu manewrowym. Praktyczny egzamin zaliczyli wszyscy zdający.

Rodzicom i dzieciom przypominamy, że karta rowerowa jest dokumentem uprawniającym do jazdy na dwóch kółkach przed ukończeniem 18 roku życia.

Młodym kierowcom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

  • egzamin na kartę rowerową w Cisiu
  • egzamin na kartę rowerową w Cisiu
  • egzamin na kartę rowerową w Cisiu
  • egzamin na kartę rowerową w Cisiu
Powrót na górę strony