Aktualności

ZGROMADZENIE ŚRODOWISK ROLNICZYCH I UTRUDNIENIA NA DROGACH POWIATU MIŃSKIEGO

Data publikacji 23.05.2024

Na piątek 24 maja zaplanowano jest zgromadzenie środowisk rolniczych. Wydarzenie wpłynęło na utrudnienia na drogach DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim informują, że trwa zgromadzenie środowisk rolniczych, co powoduje czasowe utrudnienia na drogach powiatu mińskiego. Wyruszając w trasę, powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu lub znaleźć drogi alternatywne.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9:30 w miejscowości Trzebucza (powiat węgrowski). Następnie ciągniki i inne pojazdy przejechały DK2 i DK92 przez Kałuszyn, Mińsk Mazowiecki do miejscowości Zakręt, gdzie w związku ze zgłoszonym zgromadzeniem zablokowane zostało rondo. Zakończenie zgromadzenia przewidziane jest na godz. 18:30.

Wyłączona z ruchu została trasa S17, pojazdy jadące od strony Lublina kierowane są przez policjantów na autostradę A2. Jadąc od strony Mińska Mazowieckiego policjanci zalecają objazd w miejscowości Zakręt ulicą Asfaltową i drogą 638. Jadąc od strony Warszawy należy jechać analogicznie - drogą 638 i ulicą Asfaltową. Tą trasą pojadą tylko samochody osobowe. Pojazdy ciężarowe jadące od strony Mińska Mazowieckiego pojadą autostradą A2. Od strony Warszawy dla ciężarówek zalecamy objazd drogą 638 przez Sulejówek, a następnie 637 do Stanisławowa, dalej DK 50 do autostrady A2 i DK92.

Zgromadzenie trwa. Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń policjantów.

Zachęcamy również do monitorowania lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją panującą tego dnia na drogach powiatu.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/JW

Powrót na górę strony