Aktualności

STOP WYPADKOM DROGOWYM W POWIECIE MIŃSKIM

Data publikacji 22.05.2024

22 maja 2024 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne "STOP WYPADKOM DROGOWYM". Mają one na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego też policjanci reagować będą na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, które są przyczyną zdarzeń drogowych w powiecie mińskim.

W związku z zwiększoną liczbą wypadków drogowych, policjanci w dniu dzisiejszym przeprowadzą działania kontrolno- prewencyjne pn. „STOP WYPADKOM DROGOWYM”. Funkcjonariusze chcą uświadomić kierującym pojazdami, że na polskich drogach nie ma miejsca na brawurę. Łamanie przepisów prawa, w tym nadmierna prędkość są jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w tym również tych, które kończą się tragicznie.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę  na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, a w szczególności na te, które są główną przyczyną wypadków drogowych, m.in.

  • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu
  • nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu
  • nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu

Kierujący, którzy nie zastosują się do obowiązujących przepisów, w tym tych dotyczących ograniczeń prędkości, muszą liczyć się ze srogimi konsekwencjami. Poza mandatem karnym oraz powiększeniem zbioru "kolekcji punktów karnych" kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby przestrzegali obowiązujących przepisów oraz zachowywali zdrowy rozsądek. Na naszych drogach nie ma miejsca na brawurę. Przypominamy również, że to czy nasze drogi będziemy mogli nazywać BEZPIECZNYMI, zależy przede wszystkim od nas samych!

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Powrót na górę strony