Aktualności

Policjanci uczestniczyli w dniu otwartym I LO PUL w Dębem Wielkim

Data publikacji 21.04.2024

W miniony piątek mińscy policjanci uczestniczyli w dniu otwartym I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Dębem Wielkim. Jest to szkoła, z którą Komendant Stołeczny Policji podpisał porozumienie o wzajemnej współpracy. Mundurowi wspierali szkołę w tym szczególnym dniu, przygotowali stoisko promujące podjęcie nauki w klasie mundurowej oraz zawód policjanta.

19 kwietnia 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym PUL im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Dębem Wielkim, miał miejsce dzień otwarty dla osób, które są zainteresowane podjęciem nauki w szkole mundurowej.

Podczas wydarzenia kadeci przygotowali m.in. pokaz karate, samoobrony oraz odbijania zakładnika z rąk terrorystów. Na placu przed budynkiem szkoły stanęły namioty, gdzie zostało przedstawione wyposażenie żołnierza, w tym broń krótka i długa.

Warto zaznaczyć, że I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Dębem Wielkim to szkoła, z którą Komendant Stołeczny Policji podpisał porozumienie o wzajemnej współpracy.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wspierali szkołę w tym szczególnym dniu, przygotowując stoisko promujące podjęcie nauki w klasie mundurowej oraz zawód policjanta. Pod namiotem Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim zorganizowano pokaz wyposażenia policjanta. Funkcjonariusze odpowiadali także na pytania osób zainteresowanych.

Zadaniem klas mundurowych w liceach, jest nauczanie młodzieży oraz kształtowanie postaw patriotycznych, które przyczynią się do dobrego przygotowania młodzieży do ewentualnej służby w policji lub innych służbach mundurowych.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

  • Dzień otwarty I LO PUL w Dębem Wielkim
  • Dzień otwarty I LO PUL w Dębem Wielkim
  • Dzień otwarty I LO PUL w Dębem Wielkim
  • Dzień otwarty I LO PUL w Dębem Wielkim
Powrót na górę strony