Aktualności

Podziękowania dla policjantów za uratowanie życia

Data publikacji 31.05.2023

„Dzięki takim ludziom jak Państwo, wróciła wiara w człowieka”- to tylko jeden z wersów podziękowań dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Kieruje je kobieta, której mundurowi uratowali życie.

19 maja do Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zgłoszenie, informujące że życie i zdrowie pewnej kobiety jest zagrożone. Na miejsce bezzwłocznie udała się załoga ruchu drogowego sierżant sztabowy Magdalena Tchórzewska i młodszy aspirant Mariusz Baranowski.

Policjanci wykazujac ogromne zaangażowanie, sprawnie odnaleźli kobietę oraz wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Do czasu przybycia karetki zaopiekowali się panią, którą bezpiecznie przekazali ratownikom.

Kilka dni później na skrzynkę e-mailową dyżurnego mińskiej policji, wpłynęły piękne podziękowania. Jak się okazało kieruje je kobieta, której mundurowi uratowali życie kilka dni wcześniej. Słowa te brzmią następująco:

„Na ręce Pana Komendanta, pragnę złożyć serdeczne podziękowania dla sierżant sztabowej Pani Magdaleny Tchórzewskiej oraz młodszego aspiranta Panu Mariuszowi Baranowskiemu, za uratowanie mojego życia, za pełen profesjonalizm w pełnieniu służby, za serdeczność mi okazaną i wsparcie.

Jestem z Państwa bardzo dumna oraz pełna wdzięczności, dzięki takim Ludziom jak Państwo, wróciła wiara w człowieka, jeszcze raz z serca dziękuję i życzę samych wspaniałości w życiu zawodowym jak również osobistym

Panie Komendancie proszę być dumnym ze swoich Oficerów Policji

Z poważaniem i wdzięcznością…”

Każdy policjant wie, co do niego należy i zawsze wykonuje swoje obowiązki z bezinteresownym zaangażowaniem. Jednak miło jest usłyszeć słowa uznania po wykonanej służbie, za które dziękujemy. Państwa opinia wyrażająca zadowolenie z naszej służby jest niezwykle budująca i jest dowodem na to, że to co robimy, jest słuszne i potrzebne.

„Pomagamy i chronimy”. Cieszymy się, że w tej sprawie również mogliśmy pomóc.

/pd

Powrót na górę strony