Aktualności

POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

Data publikacji 25.05.2023

W minioną niedzielę odbyła się uroczystość Powiatowego Dnia Strażaka, połączona z nadaniem Sztandaru Zarządowi Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Stanisławowie. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim inspektor Sławomir Rogowski, wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Stanisławowie podinspektorem Robertem Momotem.

20 maja w Stanisławowie zostały zorganizowane powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystość połączona z nadaniem Sztandaru Zarządowi Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Stanisławowie, była świętem wszystkich strażaków powiatu mińskiego.

Obchody rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele. Następnie liczne poczty sztandarowe z ochotniczych straży pożarnych powiatu mińskiego przemaszerowały do parku, znajdującego się w centrum Stanisławowa. Tutaj po złożeniu meldunku o gotowości pododdziałów, nastąpiło wciągnięci flagi państwowej i strażackiej na maszt oraz odegranie hymnów.

Po oficjalnym otwarciu uroczystości nastąpiło wręczenie Sztandaru Zarządowi Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Stanisławowie.

W dalszej części uroczystości odznaczono OSP w Lubominie Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali zasłużonym strażakom.  

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim inspektor Sławomir Rogowski podziękował strażakom za wzorową współpracę podczas wspólnych działań ratowniczych oraz wręczył pamiątkową deskę Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego w Stanisławowie, druhowi Andrzejowi Gałązce.

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka zakończyła uroczysta defilada Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu mińskiego.    


sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Powrót na górę strony