Aktualności

Przedszkolaki odwiedziły Komisariat Policji w Stanisławowie

Data publikacji 23.05.2023

12 maja przedszkolaki z Zespołu Szkolnego w Stanisławowie odwiedziły miejscowy komisariat. Mundurowi oprowadzili maluchy po budynku, jednocześnie opowiadając o zawodzie policjanta. Dzielnicowy wręczył dzieciom kamizelki odblaskowe, uczulając jak istotnym elementem w bezpieczeństwie jest widoczność na drodze.

W ostatnim czasie Komisariat Policji w Stanisławowie odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolnego. Na miejscu czekał na maluchy komendant podinspektor Robert Momot, który oprowadził dzieci po komisariacie. Uczestnicy tej niecodziennej wycieczki obejrzeli cały komisariat, między innymi miejsce pracy służby dyżurnej.

W dalszej części wizyty, dzielnicowy starszy aspirant Andrzej Kaliszuk rozmawiał z dziećmi na temat szeroko rozumianego pojęcia bezpieczeństwa. Policjant opowiedział o swoim zawodzie, a maluchy słuchały z dużym zainteresowaniem. Wyświetlono krótki film na temat bezpiecznych zachowań w domu i miejscach publicznych. Dzielnicowy zaznaczył jak istotnym elementem bezpieczeństwa jest nasza widoczność na drodze. Korzystając z okazji, wręczył przedszkolakom kamizelki odblaskowe, aby maluchy były widoczne dla innych uczestników ruchu w trakcie spacerów.

Ogromną niespodzianką była obecność starszego posterunkowego „Rysia”, policyjnej maskotki którą uwielbiają dzieci.

Część spotkania odbyła się także na świeżym powietrzu. Tutaj starszy aspirant Andrzej Kaliszuk zaprezentował dzieciom policyjne wyposażenie. Maluchy chętnie oglądały kask czy kajdanki.

Największym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz. Przedszkolaki ochoczo i z uśmiechem na buzi, wsiadały do środka pojazdu.

Cała wizyta przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze, pełnej ciekawych pytań.  

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/mw

Powrót na górę strony