Aktualności

MIŃSCY POLICJANCI PRZEZ CAŁA ZIMĘ KONTROLUJĄ MIEJSCA POBYTU OSÓB BEZDOMNYCH

Data publikacji 10.03.2023

W związku z panującym sezonem zimowym, mińscy policjanci zwracają szczególną uwagę na bezdomnych lub potrzebujących. Regularnie kontrolują pustostany, w których mogą przebywać takie osoby. Każdorazowo oferują pomoc osobom potrzebującym w znalezieniu schronienia przed chłodem. Ty również możesz pomóc! Aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Sezon zimowy nierozłącznie wiąże się ze znacznym spadkiem temperatur. Dlatego też mińscy mundurowi regularnie kontrolują pustostany i inne miejsca przebywania osób bezdomnych. Wszystko po to, aby uchronić osoby potrzebujące przed wychłodzeniem. Każdorazowo oferują pomoc i wskazują miejsce, gdzie można udać się aby otrzymać ciepłe schronienie.

Poza osobami bezdomnymi, zagrożone są również osoby starsze, nieporadne życiowo lub niedołężne. Ta grupa jest szczególnie narażona na spadki temperatury, a niekorzystne warunki atmosferyczne, np. zalegający śnieg mogą okazać się barierą nie do pokonania. Jeżeli mamy takie osoby w swoim otoczeniu, warto upewnić się czy nie potrzebują oni pomocy. O trudnej sytuacji sąsiada czy też znajomego można powiadomić Ośrodek Pomocy Społecznej w swoim rejonie.

Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu mińskiego, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer 112 lub pogotowia ratunkowego. Można też dokonać zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w zakładce „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Powrót na górę strony