Aktualności

Narkotyki trzymał w słoikach

Data publikacji 06.03.2023

2 marca mińscy kryminalni dzięki pracy operacyjnej, ustalili że mieszkaniec Mińska Mazowieckiego posiada w domu środki odurzające. Oczywiście i tym razem ta praca okazała się skuteczna. Policjanci w domu mężczyzny, odnaleźli dwa słoiki z marihuaną i amfetaminą. 32-latek został zatrzymany a substancje zabezpieczone.

Praca Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, to przede wszystkim praca operacyjna. Policjanci pozyskują informacje o przestępstwach a potem przy pomocy technik operacyjnych weryfikują je. Efektem tak sumiennej pracy są zatrzymania osób podejrzanych o popełnianie przestępstw.

Tak było również i w miniony czwartek. Mińscy kryminalni wykorzystując wieloletnie doświadczenie i znajomość miasta, ustalił że 32-letni mińszczanin może posiadać w domu środki odurzające.

2 marca zapukali do drzwi mężczyzny. Był on wyraźnie zaskoczony na widok policjantów. Wykonane przez nich czynności w miejscu zamieszkania 32-latka doprowadziły do znalezienia dwóch słoików. W jednym znajdował się susz roślinny. W drugim natomiast biały proszek. W domu mężczyzny zabezpieczono także wagę elektroniczną. W związku z podejrzeniem, że zawartością słoików mogą być środki odurzające, mińszczanin został zatrzymany a substancje zabezpieczone.

Badanie narkotestem i ważenie na komendzie wykazało, że w słoikach znajduje się marihuana i amfetamina. Z ilości zabezpieczonych środków odurzających można było by przygotować po kilka porcji każdego z narkotyku. Dzięki pracy kryminalnych, nie zostaną one zażyte.

32-latek przyznał się do posiada środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.  

sierż.szt. Elżbieta Zagórska

  • policjant z zatrzymanym
  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony