Aktualności

Posiadał narkotyki przy sobie, a także w domu

Data publikacji 03.03.2023

1 marca, w godzinach wieczornych policjanci z Sulejówka, podczas kontroli pasażera pojazdu znaleźli przy nim amfetaminę. Podejrzewali też, że w domu mężczyzny mogą również znajdować się środki odurzające. Przeczucie ich nie myliło. W miejscu zamieszkania policjanci także znaleźli kolejne porcje narkotyku.

W minioną środę, dzielnicowa Komisariatu Policji w Sulejówku przekazała patrolowym informację, o tym że na terenie miasta jeździ auto, w  którym mogą być przewożone środki odurzające. Mowa o fordzie z tablicami rejestracyjnymi, spoza powiatu.

Dla mundurowych z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Sulejówku, ta informacja była jasnym sygnałem do działania. W trakcie służby, patrolowali miasto, zwracając szczególną uwagę na opisany pojazd.

Podczas patrolu zauważyli forda, na jednym z parkingów w Sulejówku. Wewnątrz znajdowali się dwaj mężczyźni. Patrolowi natychmiast przystąpili do działania. Okazało się ,że w fordzie przebywają dwaj obywatele Ukrainy, 29-letni kierowca i 38-letni pasażer. W tracie sprawdzenia mężczyzn i pojazdu, mundurowi znaleźli przy pasażerze zawiniątko folii albumowej z zawartością białego proszku.

W związku z podejrzeniem, że mogą być to środki odurzające 38-latek został zatrzymany a substancja zabezpieczona.

Na tym jednak czynności patrolowych nie zakończyły się. Mundurowi podejrzewali, że zatrzymany może również w domu posiadać narkotyki. W tej sytuacji dokonali sprawdzenia miejsca zamieszkania, gdzie przypuszczenia policjantów potwierdziły się. W domu, w jednej z szafek również znajdowało się kolejne zawiniątko z biały proszkiem. Ta substancja także została zabezpieczona przez mundurowych. Wraz z 38-letnim obywatelem Ukrainy udali się na komisariat, gdzie badanie narkotestem zabezpieczonych substancji wykazało, że jest to amfetamina.

Zabezpieczona ilość wystarczyła by na przygotowanie kilku porcji narkotyku. Obywatel Ukrainy już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.    

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

  • policjanci z zatrzymanym
Powrót na górę strony