Aktualności

O bezpieczeństwie między wierszami bajek

Data publikacji 12.01.2023

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim stworzyli autorski program czytania przedszkolakom bajek. Jednak nie są to standardowe opowieści. W każdą bajkę wplecione zostały elementy, mówiące o bezpiecznych zachowaniach. Wszystko po to, aby zainteresować najmłodszych, a przy okazji przekazać porcję wiadomości o bezpieczeństwie.

W Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim powstał autorski program pt. „Bajkowe przestrogi”. Twórcami są sierżant Emilia Chilczuk, pełniąca obowiązki dzielnicowej w Komisariacie Policji w Sulejówku oraz młodszy aspirant Krzysztof Krajewski- dzielnicowy z Komisariatu Policji w Stanisławowie. Program powstał, aby w nowy i przyjemny sposób uczyć dzieci bezpiecznych zachowań. W trakcie czytania popularnych bajek, policjanci wplatają elementy bezpieczeństwa, które mają bezpośrednio trafić do najmłodszych. Główną tematyką są zdarzenia drogowe z udziałem dzieci, wypadki nad wodą, zagrożenia wynikające z kontaktów dzieci z osobami obcymi.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili policjanci była Szkoła Podstawowa w Mistowie. Tutaj mundurowi spotkali się z przedszkolakami. Podczas inauguracji "Bajkowych przestróg" dzielnicowi zachęcali dzieci do współpracy poprzez rozmowę i zadawanie pytań. Dodatkową atrakcją była obecność starszego posterunkowego Rysia - policyjnej maskotki, którą uwielbiają wszystkie dzieci. Najmłodsi chętnie wysłuchali nowej odsłony "Kopciuszka" i "Czerwonego kapturka". Uśmiechy na buziach milusińskich świadczyły o tym, że taka forma nauki o bezpieczeństwie jest rewelacyjną inicjatywą dzielnicowych .

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/ea

Film Wizyta_u_dzieci_w_przedszkolu.mp4

Pobierz plik Wizyta_u_dzieci_w_przedszkolu.mp4 (format mp4 - rozmiar 37.23 MB)

Powrót na górę strony