Aktualności

Zatrzymani na gorącym uczynku, odpowiedzą jeszcze za ponad 100 kradzieży paliwa

Data publikacji 03.01.2023

W miniony piątek mińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, o kradzieży paliwa na trzech stacjach paliw, dokonanych przez ten sam pojazd. Mundurowi zatrzymali auto, którym poruszali się sprawcy kradzieży paliwa. W trakcie czynności policjanci ustalili także, że tym samym pojazdem dokonano ponad 100 kradzieży paliwa, na różnych stacjach na terenie garnizonu stołecznego. W tej sprawie zostali zatrzymani i tymczasowo aresztowani dwaj obywatele Gruzji, podejrzani o dokonanie tych czynów.

W dniu 30 grudnia w nocy, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęły zgłoszenia o kradzieży paliwa na trzech stacjach. Każdorazowo w krazdieży uczestniczył ten sam pojazd. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce załogę patrolową, podał opis auta i miejsce gdzie doszło do ostatniej kradzieży. Policjanci natychmiast udali się w rejon stacji paliw i na ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim, zauważyli opisane auto. Mundurowi błyskawicznie zatrzymali volkswagena do kontroli. Wewnątrz znajdowali się dwaj obywatele Gruzji w wieku 26 i 31 lat. Mężczyźni przewozili w pojeździe również kanistry z olejem napędowym. W momencie interwencji nie potrafili wyjaśnić skąd pochodzi paliwo. W związku z podejrzeniem kradzieży, mężczyźni zostali zatrzymani a auto zabezpieczone. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że łączna wartość skradzionego paliwa wynosi ponad 700 złotych.

Na tym jednak nie koniec. Prowadzone przez policjantów szeroko zakrojone działania pozwoliły ustalić, że mężczyźni są podejrzani o dokonanie ponad 100 kradzieży paliwa na różnych stacjach w garnizonie stołecznym.

Sprawa ma charakter rozwojowy. W stosunku do zatrzymanych mężczyzn, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.  

sierż. szt. Elżbieta Zagórska

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
  • kanistry wewnątrz auta
Powrót na górę strony