Aktualności

Policjanci z Halinowa zatrzymali sprawców kradzieży sklepowych

Data publikacji 05.09.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży artykułów spożywczych z jednego ze sklepów w Dębem Wielkim a sprawcy oddalili się wraz ze skradzionym towarem. Natychmiast podjęli czynności, które doprowadziły do odnalezienia osób podejrzanych o kradzież oraz odzyskali skradziony towar.

W połowie sierpnia policjanci z Halinowa dostali zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów w Dębem Wielkim czterech mężczyzn dopuściło się kradzieży artykułów spożywczych, w tym alkoholu a sprawcy wraz ze skradzionym towarem oddalili się. Mundurowi niezwłocznie udali się w teren gdzie odnaleźli osoby podejrzane o kradzież. Policjanci zatrzymali mężczyzn a byli nimi trzej obywatele Gruzji i jeden Mołdawianin. Towar został odzyskany i przekazany do sklepu, z którego został skradziony. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów z  zespołu kryminalnego z Halinowa, którzy ustalili że obywatele Gruzji w ostatnim czasie dopuścili się jeszcze innych kradzieży ze sklepów na terenie Sulejówka sprawa stała się rozwojowa.

Po rozpatrzeniu sprawy wobec trzech obywateli Gruzji sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania z uwagi na prawdopodobieństwo, że mężczyźni mogli dopuścić się wielu kradzieży. Teraz grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Mołdawianin został zwolniony a za popełniony czyn będzie odpowiadał przed sądem.

sierż.szt. Elżbieta Zagórska

Powrót na górę strony