Aktualności

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 22.07.2022

W miniony czwartek policjant zespołu patrolowo-interwencyjnego KP Halinów wracając do domu po nocnej służbie zauważył pojazd, którego kierujący znajdował się pod działaniem alkoholu. Natychmiast zareagował, zatrzymał nietrzeźwego kierującego i wezwał na miejsce patrol policji.

Sierż. szt. Michał Boruta na co dzień pełni służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym w Komisariacie Policji w Halinowie.

14 lipca b.r. wracając do domu po nocnej służbie w miejscowości Halinów na ul. Kochanowskiego zauważył pojazd audi a4. Pamiętał, że podczas ostatniej służby podejmował interwencję wobec 43–letniego mężczyzny, który był nietrzeźwy a teraz mężczyzna ten kieruje pojazdem.

Aby zapobiec zagrożeniu policjant natychmiast zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, uniemożliwiając mu dalszej jazdy. Wezwał też na miejsce swoich umundurowanych kolegów. Kierujący audi stawiał opór, w trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.

Postawa, jaką wykazał się sierż. szt. Michał Boruta zasługuje na docenienie, ponieważ zapobiegł on niebezpieczeństwu w ruchu drogowym. Kierujący audi odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/e.b.

Powrót na górę strony