Aktualności

Mandaty za nieprawidłowe zawracanie

Data publikacji 20.07.2022

Wczoraj w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego w ciągu trzech godzin przeprowadzili 20 kontroli drogowych, podczas których nałożyli 18 mandatów karnych i zastosowali dwa pouczenia wobec kierujących samochodami, którzy nieprawidłowo zawracali w Mińsku Mazowieckim na ul. Mrozowskiej łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na terenie miasta Mińsk Mazowiecki nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W godzinach porannych mundurowi pojechali w rejon centrum handlowego przy ul. Mrozowskiej, gdzie dochodzi do częstego łamania przepisów drogowych. Funkcjonariusze w niespełna kilka godzin ujawnili 20 wykroczeń polegających na nieprawidłowym manewrze zawracania i niestosowania się do zakazu przejazdu linii podwójnej i pojedynczej ciągłej.

Kierowcy swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym i utrudniali prawidłowe korzystanie z drogi innym uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci nałożyli 18 mandatów karnych w kwocie od 100 do 200 zł i 5 punktów karnych. Apelujemy o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami drogowymi.

W związku z trwającym remontem przejazdu kolejowego na ul. Siennickiej, którego zakończenie jest planowane na 31.07.2022 r. proponujemy korzystać z objazdu przez ul. Łąkową i ul. Langiewicza.

 

sierż. szt. Elżbieta Zagórska/bś

Powrót na górę strony