Aktualności

Zdradziło go ubłocone ubranie

Data publikacji 13.01.2022

33-letni mieszkaniec Wyszkowa został zatrzymany w związku z kradzieżą katalizatora z samochodu Daewoo Lanos. Mężczyznę zatrzymali policjanci z komisariatu w Halinowie chwilę po dokonanej kradzieży podczas kontroli drogowej. 33-latka zdradziło ubłocone ubranie, w bagażniku miał piłę do cięcia metalu.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Halinowie w związku z ustaleniami dotyczącymi kradzieży katalizatorów, udali się do gminy Dębe Wielkie aby sprawdzić posiadane informacje.

W pewnym momencie będąc w miejscowości Aleksandrówka zauważyli samochód marki Mazda, którego zatrzymali do kontroli. W trakcie przeprowadzanych czynności kierowca był bardzo zdenerwowany, uwagę policjantów zwróciło także ubłocone ubranie mężczyzny.

Kiedy 33-latek otworzył bagażnik auta, policjanci znaleźli w nim piłę szablastą do ciecia metalu i katalizator. W trakcie dalszej rozmowy mężczyzna przyznał się, że przed chwilą ukradł ten katalizator z jednego z zaparkowanych przy stacji PKP Dębe Wielkie samochodów. 33-latek trafił do policyjnej celi.

Następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży, do którego przyznał się i poddał dobrowolnie karze grzywny. Policjanci ustalili ponadto, że piła, którą użył do swojego przestępczego czynu pochodziła z  wypożyczalni sprzętów.

Skradziony katalizator został już zwrócony właścicielowi, który dopiero wtedy dowiedział się o kradzieży.

 

podkom. Marcin Zagórski/kw

  • Zabezpieczony katalizator
    Zabezpieczony katalizator
  • Zabezpieczony katalizator
    Zabezpieczony katalizator
  • Policjanci z zatrzymanym 33-latkiem
    Policjanci z zatrzymanym 33-latkiem
Powrót na górę strony