Aktualności

Podejrzany o uszkodzenie fontanny w Cegłowie zatrzymany

Data publikacji 15.07.2021

Policjanci z komisariatu w Mrozach ustalili i zatrzymali 19-letniego mężczyznę , odpowiedzialnego za uszkodzenie pod koniec czerwca b.r. miejskiej fontanny na pl. Anny Jagiellonki w Cegłowie. Straty jakie oszacowano w związku z tym zdarzeniem sięgają 4 tys. zł. Materiały sprawy przekazano do prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim w celu dalszych czynności.

Pod koniec czerwca b.r. policjanci z komisariatu w Mrozach zostali powiadomieni o uszkodzeniu miejskiej fontanny w Cegłowie na pl. Anny Jagiellonki. Z kamer monitoringu wynikało, że trzech mężczyzn przyjechało w rejon fontanny samochodem marki opel. W pewnym momencie jeden z nich wszedł do środka fontanny i wdrapał się na jej środkowy element. Wtedy też doszło do złamania. Po tym zdarzeniu mężczyźni odjechali. Starty jakie oszacowano w związku z uszkodzeniem sięgają 4 tys. zł.

Dzięki skrupulatnej i wnikliwej analizie materiału wideo i posiadanym informacjom wytypowano 19-latka z gminy Cegłów jako osobę odpowiedzialną za ten czyn. Kiedy policjanci pojechali do jego domu, na posesji zauważyli opla, tego samego co na nagraniu z kamery.

19-latek stwierdził, że działał pod wpływem alkoholu i nie zna powodów swojego zachowania. Trafił on do komisariatu gdzie został przesłuchany. Materiały tego postępowania przekazano do prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim w celu dalszych czynności procesowych.

 

st. asp. Marcin Zagórski/g.p

  • Uszkodzona fontanna w Cegłowie
    Uszkodzona fontanna w Cegłowie
Powrót na górę strony