Aktualności

Policjanci mińskiej komendy wzięli udział w projekcie: "Interaktywne czytanie dzieciom"

Data publikacji 05.07.2021

Jak ważne jest codzienne czytanie dzieciom, wiedzą wszyscy rodzice. Czytanie rozwija wyobraźnię dzieci, wspiera ich rozwój psychiczny, wzmacnia więzi między czytającym, a dzieckiem. Kiedy zostaliśmy zaproszeni przez przedszkole miejskie nr 4 do projektu interaktywne czytanie dzieciom z radością wzięliśmy w nim udział.

Pod koniec ub. roku, otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie czytelniczym organizowanym przez przedszkole miejskie nr 4 w Mińsku Mazowieckim pod nazwą: „Interaktywne czytanie dzieciom”. Obowiązujące wtedy ograniczenia uniemożliwiały osobiste spotkanie. Dlatego założenia projektu polegały na nagraniu policjantów czytających bajkę czy fragment książki, a następnie odtworzenie nagrania dzieciom w przedszkolu.

W projekcie udział wzięło trzech policjantów mińskiej komendy, którzy przeczytali dwa wiersze: „O samotnym krasnoludku” i „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima oraz książeczkę o Kici Koci.

Korzystając z okazji na filmie zaprezentowaliśmy krótką informację o zadaniach, jakie realizują i z jakimi mają do czynienia funkcjonariusze. Mamy nadzieję, że choć w takiej formie sprawiliśmy najmłodszym wiele radości.

Z okazji zakończenia roku szkolnego podsumowano realizację tego projektu. Z informacji jakie otrzymaliśmy od dyrekcji przedszkola wynika, że maluchy były bardzo zadowolone z filmu. Bardzo dziękujemy kierownictwu przedszkola za zaproszenie i zapewniamy, że z ochotą weźmiemy udział w takim lub podobnym projekcie, może już w bezpośrednim spotkaniu.

 

st. asp. Marcin Zagórski/g.p

  • Dzieci z przedszkola miejskiego nr 4 podczas projekcji filmu
    Dzieci z przedszkola miejskiego nr 4 podczas projekcji filmu
Powrót na górę strony