Aktualności

Kierował mimo dożywotniego zakazu

Data publikacji 31.05.2021

Policjanci mińskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli 67-letniego kierowcę daihatsu, który jechał mimo obowiązującego go podwójnego zakazu kierowania. Pierwszy zakaz obowiązywał do października 2022 roku drugi był dożywotni. Mężczyzna odpowie teraz za niestosowanie się do wyroku sadu. Za ten czyn może grozić odpowiedzialność karna nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend, policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy prowadzili działania w ramach akcji „Bezpieczny weekend 28-30 maja 2021”, prowadzonej na terenie garnizonu warszawskiego. W ramach podjętych czynności nadzorowali ruch na drogach powiatu mińskiego zwracając uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, trzeźwość za kierownicą oraz inne wykroczenia drogowe.

30 maja kilkanaście minut po 09:00, na ul. Kołbielskiej w Siennicy, zatrzymali do kontroli kierowcę daihatsu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym rejestrze, okazało się że posiada on dwa zakazy kierowania. Pierwszy obowiązywał od 2019 roku do października 2022, natomiast drugi był dożywotni orzeczony w listopadzie 2020.
67-letni mieszkaniec gminy Siennica odpowie teraz za niestosowanie się do wyroku sądu. Za taki czyn może grozić odpowiedzialność karna nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Zagórski

 

Powrót na górę strony