Policjanci mińskiej komendy medalistami w turnieju brazylijskiego Jiu Jitsu

Data publikacji 17.03.2021

Złoty i srebrny medal w Brazylijskim Jiu Jitsu wywalczyli dwaj policjanci mińskiej komendy podczas ostatniego turnieju zorganizowanego przez Klub Walki Grappler. 6 marca w hali sportowej SP nr 1 w Mińsku Mazowieckim prawie 600-set zawodników z całej polski rywalizowało w 8 Grand Prix Polski w BJJ. Funkcjonariusz zespołu wywiadowczego zdobył złoto, sierżant sztabowy Piotr Pióro z ogniwa patrolowo-interwencyjnego srebro. Gratulujemy!

W sobotę 6 marca przy zachowaniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, zorganizowano 8 Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu. Prawie 600-set zawodników z całej Polski rywalizowało na hali sportowej szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim, w tym stylu walki. Wśród sportowców było dwóch policjantów mińskiej komendy, funkcjonariusz zespołu wywiadowczego oraz sierżant sztabowy Piotr Pióro z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

„Wywiadowca” w kategorii MASTER 2, wywalczył złoty medal. Funkcjonariusz od ok. 4 lat trenuje ten styl walki. Wśród swoich osiągnięć ma już złoty i brązowy medal, a ostatnie zawody były jego 4 imprezą sportową, w której osiąga sukcesy.

Sierżant sztabowy Piotr Pióro BJJ trenuje od 3 lat. Podczas ostatniego grand prix w kategorii MASTER 3, mundurowy wywalczył srebrny medal. Dla policjanta to już 5 start w takich zawodach. Na swoim koncie ma już 3 brązowe i 2 srebrne medale. Wcześniej funkcjonariusz osiągał również sukcesy w trójboju siłowym.

Gratulujemy policjantom uzyskanych wyników i życzymy dalszych sportowych sukcesów.