Aktualności

Poszukiwany przez sąd, jechał na zakazie. Został zatrzymany przez dzielnicowych

Data publikacji 18.02.2021

Dzielnicowi mińskiej komendy zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Siennica, który przed dwoma dniami jechał samochodem nissan, posiadając sądowy zakaz kierowania. Ponadto był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Przedwczoraj, dzielnicowi mińskiego rewiru pełnili służbę na terenie gminy Siennica. Pojechali do domu 31-letniego mężczyzny, o którym mieli informacje, że jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary kilkudziesięciu dni pozbawienia wolności.

Mężczyzny nie było w domu. Policjanci postanowili sprawdzić okoliczne drogi, ponieważ 31-latek mógł poruszać się samochodem nissan. W pewnym momencie w miejscowości Żaków, zauważyli ten pojazd. Zatrzymali go do kontroli. Samochodem jechał poszukiwany 31-latek.

Funkcjonariusze sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie. Okazało się, że ma sądowy zakaz poruszania się pojazdami wszystkich kategorii. Nissan, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych, policjanci zatrzymali więc dowód rejestracyjny. 31-latek został zatrzymany a następnie trafił do komendy.

Mężczyzna skorzystał z możliwości wpłaty określonej kwoty pieniędzy w zamian za zasądzoną karę pozbawienia wolności, tym samym uniknął umieszczenia w zakładzie karnym.

Teraz czeka go kolejna sprawa za niestosowanie się do wyroku sądu. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Zagórski

Powrót na górę strony